„Twój mózg” – numer specjalny „NG Polska”

Twój mózg NG Polska - okładka

Popraw sprawność mózgu. Otwórz umysł na wyzwania. Poznaj wyniki badań. „Twój mózg” – 100 faktów, które trzeba znać. Kolejny specjalny numer „National Geographic Polska” dostępny jest już na rynku.

– Mózg człowieka. Z pozoru nic wielkiego. Ot, niecałe półtora kilograma galaretki. Ale jednocześnie najbardziej skomplikowana struktura we wszechświecie, która procesami poznania zdołała sięgnąć jego początków. Struktura, która działa bez przerwy, nawet gdy nie jesteśmy tego świadomi. To ona usystematyzowała nam świat, bo w zalewie informacji, które odbiera, stara się dostrzegać prawidłowości. Dzięki niej jako jedyne stworzenia osiągamy stan świadomości zwany poznaniem – mówi we wstępie Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna „National Geographic Polska”.

Najnowszy specjalny numer „NG Polska” podzielony jest na pięć sekcji: Mózg się uczy, mózg postrzega, mózg nieświadomy, mózg czuje oraz mózg się starzeje. Dzięki nim dowiemy się czy czuje ból? Jak przetwarza i zapisuje informacje? Co zrobić aby w miarę upływu lat nasz mózg się nie zestarzał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.