Siedem baśni dla dorosłych

Dlaczego Pinokio przeraża Marcina Wichę? Kto nauczył nas populizmu? Co nas zachwyca, a co nie? Odpowiedzi na te i inne pytania wraz z inspirującymi wywiadami, esejami i recenzjami można znaleźć w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania” (wyd. Agora). Wydanie już w sprzedaży w cenie 19,99 zł.

Bohaterem okładki najnowszego magazynu jest Marcin Wicha, eseista i autor książek dla dzieci opowiada m.in. o siedmiu baśniach, które powinni przeczytać dorośli. „Sponsorem numeru” jest natomiast noblistka Wisława Szymborska, której cytaty z jej mniej znanych wierszy zostały rozsiane po całym magazynie. Dodatkowo w lutowym wydaniu Wojciech Orliński rozmawia z Jo Nesbø, Michał Nogaś w wywiadzie z Alejandro Zabmrą szuka analogii między Chile, a Polską, a o losie ghostwriterów pisz Natalia Szostak.

Stały dodatek dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, tym razem również zapowiada się niezwykle interesująco – czytelniczki i czytelnicy znajdą w nim rekomendacje nowości dla dzieci w różnym wieku, opowieść Karoliny Kija o współczesnych siłaczkach oraz felieton Jacka Podsiadły o Sienkiewiczu w Ameryce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.