Przedstawiamy wydawców. Edipresse Polska

Edipresse Polska to część dużego, międzynarodowego koncernu wydawniczego Groupe Edipresse z ponad stuletnią tradycją, publikującego przede wszystkim dzienniki i magazyny. Edipresse inwestuje także w nowe technologie, pozwalające na dystrybucję treści kanałami elektronicznymi.

Polski oddział wydaje przede wszystkim magazyny kobiece, czasopisma o charakterze rodzinnym oraz poradnikowym. Wysoki poziom edytorski i nowoczesna szata graficzna, a także znakomite rozpoznanie potrzeb i oczekiwań czytelników decydują o odnoszonych przez wydawnictwo sukcesach.

Edipresse Polska jest obecnie w czołówce firm wydawniczych w kraju. Od 2000 roku jest spółką akcyjną ze stuprocentowym udziałem kapitału szwajcarskiego.

 Portfolio Edipresse Polska oferuje:

 Magazyny z segmentu „people”:

„VIVA!” – dwutygodnik, który w szczególny sposób łączy kulturę popularną z kulturą wysoką. Na bieżąco śledzi, co się dzieje w świecie polityki, kultury i showbiznesu, a także zagląda za kulisy wydarzeń. Pisząc o aktorach, artystach, ludziach sukcesu, politykach, opowiada o ich życiu prywatnym, namiętnościach, pasjach, życiowych doświadczeniach. Często tylko w „VIVIE!” decydują się opowiedzieć o miłości czy dramacie rozstania, o samotności albo wielkim szczęściu, o nieszczęśliwym dzieciństwie i radościach macierzyństwa. „VIVA!” to też niezwykłe sesje zdjęciowe. Publikowane tu fotografie otrzymały już mnóstwo prestiżowych nagród. Wśród nich jest nawet World Press Foto!

„Party. Życie gwiazd” – to dwutygodnik o gwiazdach, który zadebiutował na rynku w 2007 roku. Jego oryginalna formuła została wykreowana przez polski zespół Edipresse. Autorką makiety jest Elżbieta Żochowska. To pierwszy elegancki magazyn typu people, który, jak żaden inny magazyn w Polsce, opowiada historie gwiazd najpierw zdjęciami, potem słowami. SiłąParty” są autentyczne, niepozowane zdjęcia i layout ułatwiający śledzenie historii nimi opowiadanych. Zdjęcia w „Party” mają charakter reporterski, pokazują prawdę o życiu gwiazd.

Magazyny poradnikowe:

„Przyjaciółka” – to poradnik numer 1 w Polsce, a w nim wszystko o modzie, urodzie, pielęgnacji, sławnych ludziach, zdrowiu, psychologii, kuchni, a także najlepsze przepisy, porady prawne i wzruszające historie z życia wzięte.

„Pani Domu” – to jeden z najpopularniejszych w Polsce dwutygodników o charakterze poradnikowym. To magazyn, w których czytelniczka znajdzie szeroki wachlarz porad dotyczących dbania o dzieci, zdrowie, urodę, dom oraz informacje prawne i finansowe. Rozbudowany dział kulinarny dostarcza wielu inspiracji, pomysłów na codzienne gotowanie, a także wykwintne przyjęcia. Dwutygodnik oferuje również ciekawe reportaże.

„Vita” – miesięcznik, najpopularniejszy w Polsce magazyn promujący zdrowy styl życia. To setki rad i wskazówek, jak żyć pełniej i radośniej. Jak utrzymać dobrą kondycję, świetnie wyglądać i dobrze się czuć. Czytelnicy, pytani o autorytet w sprawach zdrowia, stawiają „Vitę” na drugim miejscu, zaraz po lekarzu.

Ponadto w segmencie znajduje się szeroki wachlarz pism typu „true stories” – „Cienie i blaski”, „Prawdziwe życie”, „Uczucia i tęsknoty”, „Sekrety serca”, „Zawsze miłość”. Znaleźć w nich można historie zwykłych ludzi, opowiadania o „życiowych” sprawach, bliskich każdemu z nas.

Magazyny dla rodziców:

„Mamo, to ja” – najpopularniejszy magazyn dla rodziców w Polsce. To pismo tworzone dla młodych mam przez młode mamy. Łączą nas podobne doświadczenia, zadajemy sobie te same pytania, mamy identyczne problemy, dylematy, wątpliwości jak wszyscy rodzice. Stąd to niezwykle silne porozumienie z nimi, ich wrażenie, że „czytamy w ich myślach” – bo to są również nasze myśli!

„Twoje dziecko” – jedyny miesięcznik dla rodziców polecany przez Instytut Matki i Dziecka. To wiarygodny partner, z którym współpracują wybitni specjaliści, instytucje i organizacje. Umiejętnie łączy nowoczesność z doświadczeniem i polską tradycją. Śledzi najnowsze osiągnięcia medycyny, psychologii i dietetyki, pomagając debiutującym rodzicom lepiej rozumieć i wychowywać dziecko. Przekazuje poglądy wyważone, sprawdzone, niezależne od chwilowych mód.

„Przedszkolak” – jedyne na polskim rynku pismo dla rodziców starszych dzieci. Znajdą oni w nim odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące maluchów w wieku od 3 do 6 lat, rady m.in. jak wybrać dobre przedszkole, co zrobić, gdy maluch go nie polubił, kiedy warto zapisać kilkulatka na dodatkowe zajęcia (co będzie lepsze: angielski, tenis czy gra na pianinie), co powinno się znaleźć w diecie starszaków, jak sobie radzić z nieśmiałością dziecka lub nadmiarem jego energii.

„Twój Maluszek” – jest „domowym pediatrą”, pismem, w którym młoda mama błyskawicznie znajdzie rozwiązanie dręczących ją codziennie problemów. Nie ma tu długich naukowych elaboratów. Są proste i praktyczne informacje, bo właśnie takich młoda mama najbardziej potrzebuje. Dla wielu kobiet to jedyna szansa na kontakt z najlepszymi specjalistami.

„Będę mamą” – poradnik dla kobiet w ciąży. Krok po kroku o ciąży, porodzie i pielęgnacji dziecka w pierwszych tygodniach jego życia.

„Mamy radzą mamom” – poradnik, na łamach którego mamy dzielą się swoim doświadczeniem związanym z ciążą, porodem i wychowaniem dziecka. Nikt nie zrozumie mamy tak dobrze, jak druga mama. Nikt nie poradzi mamie lepiej niż druga mama, która przeżyła podobny kłopot. Dlatego właśnie stworzyliśmy pismo, w którym publikujemy listy napisane przez czytelniczki – prawdziwe mamy. Znajdziesz w nim prawdziwe, ciekawe, wzruszające historie oraz prawdziwe, sprawdzone przez autorki listów rady.

„Dom & Wnętrze” – to elegancki i wszechstronny miesięcznik, w którym czytelnik znajdzie inspiracje dotyczące budowy domów oraz aranżacji wnętrz. W magazynie prezentowane są produkty najbardziej prestiżowych firm wnętrzarskich, pracownie architektoniczne, najlepsze sklepy oraz oryginalne pomysły na własny dom czy mieszkanie. Na łamach pisma „Dom&Wnętrze” znani i nieznani prezentują swoje mieszkania, apartamenty, wille, dzięki czemu czytelnik znajduje wiele inspiracji.

Moda i uroda:

„Uroda” – Beauty Expert jest inspirującym i atrakcyjnym przewodnikiem po świecie urody. W dynamiczny, interaktywny sposób prezentuje najnowsze trendy, style gwiazd, nowości kosmetyczne i najbardziej praktyczne porady. Jest przebojowa i zabawna. Zawsze wiarygodna. Odpowie nawet na najbardziej kłopotliwe czy wstydliwe pytania. Dzięki niej każda dziewczyna może błyskawicznie zamienić się w oszałamiającą, seksowną, piękną kobietę.

„VIVA! Moda” – ekskluzywny magazyn, informujący o najnowszych trendach ze światowych wybiegów mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.