Płyta i mapa z „Gazetą Wyborczą”

puszcza-plyta-gw

W środę, 21 września br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić płytę CD „Echa krainy żubra”, a w czwartek, 22 września br. w prezencie dla czytelników dziennika ukaże się mapa Puszczy Białowieskiej.

Płyta CD „Echa krainy żubra” zawiera 12 nagrań dokonanych w maju 2015 roku w Puszczy Białowieskiej, wśród nich głównie odgłosy ptaków, m.in. kosów, kukułek, rudzików, dzięciołów, sikorek, jaskółek i wiele innych. Autorką nagrań jest niewidoma Izabela Dłużyk.

Cena „Gazety Wyborczej” z płytą CD to 9,99 zł.

Na turystycznej mapie Puszczy Białowieskiej, która będzie prezentem dla czytelników „Gazety Wyborczej”, zaznaczono m.in. szlaki piesze i rowerowe, najstarsze okazy drzew, ostoje żubrów oraz miejsca obserwacji zwierząt. Puszcza ma dziś więcej obrońców niż kiedykolwiek. Dlatego zapraszam Was do Puszczy, po której pomoże Wam poruszać się ta mapa. A jesień tu jest piękna i przyrodniczo niezwykle ciekawa! – tak do zakupu mapy zachęca przyrodnik Adam Wajrak. Jego tekst o wszystkich porach roku w Puszczy Białowieskiej czytelnicy znajdą w wydaniu tygodnika „Nauka dla każdego” we wtorek, 20 września br.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.