Operowa kolekcja „Gazety Wyborczej”

Na pięciu kolejnych płytach, które ukażą się z „Gazetą Wyborczą” 14, 15, 21, 22 i 28 listopada br., znajdą się najpopularniejsze arie, partie chóralne i uwertury, które na stałe weszły do kanonu muzyki poważnej.

Pierwsza płyta z kolekcji to utwory Giuseppe Verdiego, w tym m.in. słynny chór niewolników „Va pensiero” z opery „Nabucco”, aria „La donna e mobile” z „Rigoletta”, toast „Libiamo” z „Traviaty”, a także „Marsz triumfalny” z „Aidy”.

Na kolejnym albumie przedstawiona została twórczość operowa Wolfganga Amadeusza Mozarta we fragmentach takich arcydzieł, jak „Wesele Figara”, „Czarodziejski Flet” czy „Don Giovanni”.

Trzecia płyta to kompozycja najsłynniejszych arii Giacomo Pucciniego z popularnych oper: „Tosca”, „Turandot”, „Cyganeria” oraz „Madame Butterfly”.

Kompilacja najbardziej rozpoznawalnych fragmentów utworów Gioacchino Rossiniego, jak „Cyrulik sewilski”, „Wilhelm Tell”, „Kopciuszek”, „Sroka złodziejka” i „Włoszka w Algierze”, ukaże się z „Gazetą Wyborczą” 22 listopada.

Kolekcję zamykają mistrzowie włoskiego bel canto; Vincenzo Bellini i Gaetano Donizetti. Na płycie znajdą się arie z „Normy”, „Lunatyczki”, „Napoju miłosnego”, a na koniec wielka kreacja Marii Callas w scenie z „Łucji z Lammermooru”.

Kolekcja „Mistrzowie Muzyki Operowej”:

14 listopada – Giuseppe Verdi

15 listopada – Wolfgang Amadeusz Mozart

21 listopada – Giacomo Puccini

22 listopada – Gioacchino Rossini

28 listopada – Vincenzo Bellini i Gaetano Donizetti

Cena „Gazety Wyborczej” i płyty CD: 9,99 zł.

Źródło: Agora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.