Odmienione „Wysokie Obcasy”

wysokie 11 kwietnia 2015

„Wysokie Obcasy”, ukazujące się z sobotnią „Gazetą Wyborczą” obchodzą w tym roku 16. urodziny. Z okazji jubileuszu i w odpowiedzi na potrzeby czytelniczek, tygodnik zmienia szatę graficzną i format, będzie miał też nowe felietonistki. Pierwszy numer „Wysokich Obcasów” w nowej odsłonie ukazał się 11 kwietnia br.

„Wysokie Obcasy” od zawsze chcą uczestniczyć w ważnych sprawach swoich odbiorców, poruszać tematy istotne i najbardziej aktualne, a także dawać chwilę przyjemności przy sobotniej, porannej kawie.

– Dzięki przeprowadzonym badaniom poznaliśmy potrzeby naszych czytelniczek. Oczekują one, że „Wysokie Obcasy” pozostaną sobą, zachowają obecny charakter, lecz zadbają o urodę – o ładniejszy papier, format, styl. Na 16. urodziny, w kwietniu 2015 roku, spełniamy to życzenie – mówi Paulina Reiter, redaktor naczelna tygodnika.

Nową formułę „Wysokich Obcasów” wyznacza przede wszystkim zmieniona makieta tytułu, która pozwala zaprezentować jeszcze więcej ciekawych tekstów w nowoczesnej i eleganckiej formie. Nowa szata graficzna jest bardziej przejrzysta, a działy – wyraźnie oznaczone, dzięki czemu czytelniczki mogą szybko ocenić, co i w jakiej kolejności chcą przeczytać. Powiększony format zapewnia wygodę czytania.

W odmienionych „Wysokich Obcasach” pojawią się nie tylko inspirujące historie, ale również więcej miejsca zostanie poświęcone miłości, związkom, pracy oraz finansom, a także psychologii i wychowaniu. W poszerzonym dziale „Kuchnia” nowy autor – Igor Nazaruk w rubryce „Uczta za bilion” będzie namawiał do gotowania zdrowo, smacznie i za niewielkie pieniądze. Agnieszka Kręglicka wystąpi w nowej roli – będzie uprawiać warzywa, Marta Gessler będzie nadal poszukiwać nowych trendów kulinarnych, a raz w miesiącu na łamach tygodnika swoje przepisy zaprezentuje jeden ze znanych kucharzy. Powiększony będzie też dział „Uroda i Zdrowie”, w którym pojawią się artykuły wspierające ideę dbania o siebie i zdrowego stylu życia.

„Wysokie Obcasy” rozpoczęły też współpracę z nowymi felietonistkami – do tygodnika będą pisać: dziennikarka Dorota Wellman, która zawsze mówi to, co myśli, Joanna Sokolińska, znająca tajniki gospodarstwa domowego i problemów rodzinnych, Sylwia Kubryńska, gwiazda serwisu Wysokieobcasy.pl oraz Ewa Wanat, szefowa Polskiego Radia RDC.

Bohaterkami przyszłych numerów „Wysokich Obcasów” będą m.in. Amal Clooney, słynna prawniczka broniąca praw człowieka oraz Orina Krajewska, aktorka i córka Małgorzaty Braunek, pomysłodawczyni fundacji dla chorych na raka. Redakcja tygodnika zajmie się też problemami młodych na rynku pracy, napisze o kobiecej przyjaźni i zaprosi czytelniczki do udziału w akcji „Jesteś naszą bohaterką” – przesyłania swoich zdjęć z przyjaciółkami, przedstawi też rozmowę z aktorką Joanną Kulig.

– „Wysokie Obcasy” pozostają inteligentnym tygodnikiem dla kobiet, które żyją prawdziwym życiem i chcą zrozumieć co się dzieje wokół nich – lokalnie i globalnie. To magazyn dla kobiet, które cenią wolny wybór. Lubią życie. Nie zadowalają się byle czym. Są otwarte, tolerancyjne. Chcą zdrowo i dobrze żyć. Dbają o siebie i bliskich – ich fizyczność i emocje – podsumowuje Paulina Reiter.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.