Nowy Poradnik Polityki od 5 sierpnia

Poradnik-Psychologiczny_5-sierpnia-2015

W środę 5 sierpnia br. ukaże się kolejne wydanie Poradnika Psychologicznego POLITYKI Ja My Oni pod tytułem „Co po kim dziedziczymy”.

W tym wydaniu Poradnika redakcja sięga do kilku gałęzi psychologii, równolegle poszukujących mechanizmów dziedziczenia: psychologii ewolucyjnej, genetyki zachowań, psychologii wychowawczej i społecznej. Po to, by choć po części odpowiedzieć na pytanie: co właściwie po kim mamy? Co odziedziczyliśmy po praszczurach – na ile ludzkie emocje, zachowania, potrzeby są atawizmami z czasów, gdy kształtował się homo sapiens? Co jest dziedzictwem biologicznym, zakodowanym w łańcuchu DNA, a co – świadomie bądź nie – przekazują człowiekowi jego bezpośredni przodkowie poprzez codzienne obcowanie i wychowanie; co powinni umieścić w psychicznym bagażu dzieci współcześni rodzice i dziadkowie?

W chwilach życiowych prób i rozterek terapeuci doradzają nam zrozumienie swego psychicznego i mentalnego dziedzictwa, zwłaszcza tego trudnego, bo to konieczne, by prawdziwie dojrzeć. W Poradniku czytelnicy znajdą odpowiedź, jakie czynniki wpływają na to, kim jesteśmy.

Poradnik Psychologiczny POLITYKI pt. „Co po kim dziedziczymy” będzie miał 116 stron i będzie dostępny w cenie 16,99 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.