Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania”

Wydanie 1/2021 „Książek. Magazynu do czytania” (wyd. Agora) wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony. W punktach sprzedaży prasy numer będzie dostępny od 16 lutego br., w cenie 15,99 zł.

Bohaterką okładki wydanych w lutym br. „Książek. Magazynu do czytania” jest Joan Didion – jedna z największych pisarek amerykańskich XX i początku XXI wieku, bohaterka filmu Netfliksa „Wszystko w rozpadzie”, która w swych eseistycznych książkach opisała przemiany kultury i świata od lat 60. do czasów współczesnych. Portret autorki wraz z literackim przewodnikiem po jej twórczości stworzyli Weronika Murek i Jerzy Jarniewicz.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika będzie można przeczytać także m.in. tekst Ryszarda Koziołka o tym, co wspólnego ma styczniowy atak na amerykański Kapitol z książką „Czarnoksiężnik z krainy Oz” Lymana Franka Bauma; rozważania Katarzyny Boni o tym, czy nauka zawsze jest racjonalna; esej Wojciecha Orlińskiego o tym, czy da się naprawić współczesny kapitalizm, jak również o niedocenionej roli tłumaczy dzieł literackich i jednym z największych portrecistów wszech czasów – fotografie Richardzie Avedonie.

W „Książkach. Magazynie do czytania” obok niezliczonej liczby recenzji i rekomendacji nowości książkowych oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń literackich na 2021 r. znajdą się też m.in. tekst Renaty Lis o Fiodorze Dostojewskim, który w tym roku obchodziłby 200. urodziny, a także jedyna w Polsce rozmowa z Jennifer Croft – tłumaczką Olgi Tokarczuk na angielski, która wyjaśnia, dlaczego „Księgi Jakubowe” wzruszają ją do łez.

W wydaniu nie zabraknie również poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także m.in. esej autorki sagi o Dolinie Muminków Tove Jansson „Strzeżcie się autorów dla dzieci” oraz napisane specjalnie dla czytelników magazynu opowiadanie Joanny Bator „Licho”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.