Nowa seria wydawnicza Agory

reporterzy DF

Ważne tematy, wielkie nazwiska i pasjonujące opowieści z pierwszej ręki – to nowa, reporterska seria wydawnicza Agory związana z flagowym magazynem „Gazety Wyborczej” „Duży Format”. Czytelnicy znajdą w niej reportaże literackie, książki podróżnicze i biografie reporterskie. Serię otworzy już 12 września 2013 r. książka pt. „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator” Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba.

W serii „Reporterzy Dużego Formatu” będą ukazywać się książki autorów związanych z „Dużym Formatem” oraz światowej czołówki dziennikarzy i reporterów. Wszystkie je łączy reporterskie spojrzenie na wyjątkowe, często kontrowersyjne tematy.

Pierwszą publikacją spod znaku „Reporterzy Dużego Formatu” będzie biografia założyciela Radia Maryja zatytułowana „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”. Autorzy książki – Piotr Głuchowski i Jacek Hołub, którzy od początku istnienia toruńskiej rozgłośni śledzą losy jej twórcy, stworzyli wielowymiarowy portret człowieka chcącego zbudować Polskę według własnej recepty na wiarę, nadzieję, miłość i sukces.

Jesienią ukażą się także:

– „Polski hydraulik” – nowe, poszerzone o dodatkowe reportaże wydanie głośnej książki Macieja Zaremby, który mierzy się w niej z mitami i paradoksami szwedzkiego państwa opiekuńczego.

– „Rublowka” Walerego Paniuszkina – ironiczna i wnikliwa analiza fenomenu Rublowki, miejsca o największym stężeniu pieniędzy i władzy w Rosji, gdzie obok siebie, za wysokimi płotami, żyją oligarchowie i najważniejsi rosyjscy politycy. Tu swoją posiadłość miał Michaił Chodorkowski – i tu swój dom ma Władymir Putin.

– „Maestro” Marcina Kąckiego – pisana przez 10 lat reporterska historia pedofilskiego skandalu w chórze Polskie Słowiki oraz jego dyrygenta Wojciecha Krollopa. To jednocześnie złożony obraz sieci zależności, uwikłań, kłamstw i interesów, który sprawił, że przez dziesięciolecia sprawa była zamiatana pod dywan.

Wszystkie tytuły z serii „Reporterzy Dużego Formatu” będą dostępne w dobrych księgarniach i wybranych punktach sprzedaży prasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.