Najlepsze książki roku 2021

Lista najlepszych książek 2021 r., pomysły na literackie prezenty pod choinkę oraz liczne wywiady, eseje i recenzje tworzą szóste w tym roku, a zarazem przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania” (nr 6/2021, wyd. Agora). Magazyn ukaże się w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 2 grudnia br. w cenie 15,99 zł.

Bohaterką okładki wydanych 2 grudnia „Książek. Magazynu do czytania” jest autorka powieści „Normalni ludzie” Sally Rooney. O fenomenie pierwszej (i jak dotąd jedynej) wielkiej pisarki pokolenia milenialsów opowiada Natalia Szostak. W numerze po raz pierwszy światło dzienne ujrzy również przetłumaczony fragment nowej powieści Rooney „Gdzie jesteś, piękny świecie”. Polska premiera książki będzie miała miejsce 8 marca 2022 r.

W wydaniu nie zabraknie corocznej listy 10 najlepszych książek mijającego roku wskazanych przez redakcję dwumiesięcznika. Zespół pisma wybrał także najlepsze okładki książek oraz najciekawsze kryminały i komiksy wydane w 2021 r. Tytuł Książki Roku po raz pierwszy w historii plebiscytu otrzymał reportaż, a kulisy jego powstania przybliży czytelnikom Łukasz Grzymisławski.

W grudniowych „Książkach” czytelnicy magazynu znajdą również m.in. rozmowę Katarzyny Bielas z autorem międzynarodowego bestselleru „Świat Zofii” Josteinem Gaarderem z okazji trzydziestej rocznicy wydania książki – o tym, jakie jego zdaniem jest najważniejsze pytanie filozoficzne naszych czasów; wywiad Juliusza Kurkiewicza z Elizabeth Strout, autorką powieści „Mam na imię Lucy”, która zdobyła tytuł Książki Roku 2016 i której kontynuacją jest wydany właśnie tom „William” – m.in. o tym, na czym polega zła rywalizacja. W numerze znajdą się także rozmowy z Manuelą Gretkowską i z Martinem Amisem oraz felieton Marcina Wichy.

W grudniowym wydaniu „Książek”, specjalnie dla czytelników magazynu, znani polscy autorzy i dziennikarze – Magdalena Grzebałkowska, Emilia Dłużewska, Anna S. Dębowska, Olga Wróbel, Adam Robiński, Maria Magierska i Katarzyna Krzyżanowska – wskazują 30 książek idealnych pod choinkę, w podziale na sześć kategorii – non-fiction, albumy, powieści z całego świata, książki o muzyce i o ekologii oraz literacką klasykę. Natomiast Marta Bratkowska stworzyła listę najlepszych kryminałów na świąteczny prezent.

W wydaniu nie zabraknie poleceń prezentów książkowych dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także Superdycha, czyli lista 10 najlepszych dziecięcych i młodzieżowych książek 2021 r. Prócz tego czytelnicy znajdą w nim m.in. pierwszy tekst z nowego cyklu felietonów „Pod ławką” Jacka Podsiadły poświęconego najlepszym książkom dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.