Muzyka Komedy z „Gazetą Wyborczą”

„Gazeta Wyborcza” przygotowała dwie płyty poświęcone Krzysztofowi Komedzie – CD z muzyką słynnego kompozytora i VCD z filmem dokumentalnym o nim.

W  poniedziałek, 11 kwietnia z „Gazetą Wyborczą” ukazała się płyta CD z muzyką filmową. Znalazły się na niej najpopularniejsze i najpiękniejsze kompozycje Krzysztofa Komedy – m.in. „Kołysanka” z „Dziecka Rosemary”; muzyka z „Matni”, „Noża w wodzie”, „Prawa i pięści” i „Pingwina”.

We wtorek, 12 kwietnia z „Gazetą” będzie można kupić płytę VCD z filmem dokumentalnym „Czas Komedy”. To próba odtworzenia ostatnich miesięcy życia i kulisów tragicznego wypadku, który był przyczyną śmierci artysty. Wypowiedzi żony muzyka i jego przyjaciół ilustrowane są fragmentami filmów z jego muzyką oraz materiałami archiwalnymi TVP S.A. i WFDiF.

Wydając obie płyty „Gazeta” przypomina o 80. rocznicy urodzin artysty, które przypadają 27 kwietnia. Krzysztof Komeda to niezapomniany kompozytor, pianista jazzowy, twórca standardów jazzowych. Legenda otacza nie tylko jego wybitną twórczość, ale też życie prywatne oraz tragiczną, przedwczesną śmierć.

Cena „Gazety Wyborczej” i każdej z płyt – 14,99 zł.

„Gazetę Wyborczą” można kupić m.in. w salonikach prasowych Kolportera.

(na podstawie informacji Agora.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.