„Magazyn Trójmiasto” – co piątek z „ Gazetą Wyborczą”

gw logo

W piątek , 23 stycznia br. po raz pierwszy ukazał się „Magazyn Trójmiasto”. To nowy lokalny tygodnik opinii, który zastąpił dotychczasowe piątkowe wydanie trójmiejskiej „Wyborczej”.

Tygodnik, przygotowywany przez trójmiejską redakcję „Wyborczej”, ma nowy, magazynowy layout. Wyróżnia go też okładka, na której pojawiać się będą najczęściej portrety bohaterów magazynu.

W pierwszej części gazety publikowane są informacje o wydarzeniach, a kolejne strony zawierają treści magazynowe. Każde wydanie liczyć będzie co najmniej 24 strony.

Redakcja stawia na dziennikarstwo śledcze, reportaże oraz wywiady. W pierwszym numerze można było przeczytać m.in.: artykuł „Spółdzielnia generałów” – śledztwo dziennikarskie Krzysztofa Katki w sprawie wojskowego osiedla, które powstało na terenach poligonowych w Gdańsku Jasieniu; „Takiego Tygrysa niech zapamiętają” – wywiad z Dariuszem Michalczewskim przeprowadzony przez Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego oraz „Kto zabił nauczycielkę z Wejherowa” – reportaż kryminalny Pawła Wojciechowskiego o niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat.

W kolejnych wydaniach pojawiać się będą także fotoreportaże oraz felietony znanych autorów.

Za przygotowanie „Magazynu” odpowiada Maciej Drzewicki, zastępca redaktora naczelnego trójmiejskiej „Wyborczej”.

– „Magazyn Trójmiasto” to obecnie nasz najważniejszy wydawniczy projekt w regionie. Chcemy zainteresować publikacjami „Wyborczej” jeszcze więcej osób, które cenią sobie lokalne, jakościowe dziennikarstwo; tworzymy jednocześnie świeżą i atrakcyjną ofertę dla reklamodawców. Jestem przekonany, że treści z „Magazynu Trójmiasto” przyciągną też nowych prenumeratorów cyfrowej „Wyborczej” – mówi Jan Grzechowiak, wydawca „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.

– Piątkowy „Magazyn Trójmiasto” to przestrzeń dla naszych najlepszych dziennikarzy i fotoreporterów. Nie boimy się kontrowersyjnych tematów, jesteśmy blisko spraw interesujących mieszkańców Trójmiasta, pokazujemy ciekawych ludzi. Chcemy, by w każdy weekend Trójmiasto rozmawiało właśnie o tematach z naszego „ Magazynu” – mówi Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.