Literackie teksty, recenzje i wywiady

O ponadczasowej sile „Ulissesa” Jamesa Joyce’a, pojęciu piękna w fizyce oraz „Wspomnieniach” Sinéad O’Connor – m.in. o tym będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania(wyd. Agora), które ukaże się w punktach sprzedaży prasy we wtorek, 19 października br., w cenie 15,99 zł. Najnowsze wydanie dwumiesięcznika wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony.

– Sny są często zupełnie bez sensu, ale czasem da się z nich wyłuskać jakość, która może się przydać w pisaniu – mówi Katarzynie Surmiak-Domańskiej bohater okładki październikowych „Książek” George Saunders, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie amerykańskich pisarzy. W numerze, prócz wywiadu z autorem „Sielanek”, znajdzie się jego premierowy, dotąd niepublikowany w Polsce esej o rosyjskim literacie Nikołaju Gogolu.

W najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” będzie można przeczytać również m.in. teksty o ciemnej stronie tabloidów, których ofiarą padła Sinéad O’Connor autorstwa Pawła Sajewicza; o błędach Marka Kotańskiego, założyciela Monaru pióra Małgorzaty I. Niemczyńskiej oraz wiersze takich poetów, jak Zbigniew Herbert czy Jacek Podsiadło.

Na łamach dwumiesięcznika autorzy i autorki będą zastanawiać się też m.in. nad tym, dlaczego fizyka potrafi być piękna (Wojciech Orliński), jakie są granice osobistej odpowiedzialności założyciela Facebooka Marka Zuckerberga za przypisywane portalowi zło (Miłada Jędrysik) oraz na czym polega ponadczasowość i wyjątkowość „Ulissesa” Jamesa Joyce’a (Jerzy Jarniewicz). Wśród tych rozważań znajdzie się także tekst Katarzyny Wężyk o historii masonerii oraz Marka Bieńczyka o imperium Wedla i fenomenie czekolady. Oprócz tego redakcja zaprezentuje rekomendacje najważniejszych nowości książkowych i najlepszych kryminałów, jak również kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

W numerze nie zabraknie stałego dodatku dla młodszych czytelników – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdą oni m.in. artykuł o nauce dobrych manier i tresurze dzieci oraz o wielkich książkach z małych krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.