„Książki. Magazyn do czytania” już w sprzedaży

Jakie książki warto wziąć ze sobą w letnią podróż? Jak spędzało się wakacje w czasach Pana Samochodzika? Czy można być ekobohaterem przez 24 godziny na dobę? O tym oraz wielu innych tematach, można przeczytać w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, który w punktach sprzedaży prasy ukazał się we wtorek 30 czerwca br. Liczy 128 stron, kosztuje 15,99 zł.

Bohaterką okładki czerwcowych „Książek. Magazynu do czytania” jest J.K. Rowling, twórczyni bestsellerowej serii książek o Harrym Potterze i równoległym do naszego świecie czarodziejów. Z okazji 20. rocznicy pojawienia się w Polsce pierwszego tomu o losach Pottera, Małgorzata I. Niemczyńska kreśli portret pisarki, która trzy dekady temu zaczęła tworzyć najważniejszą powieść dla dzieci XXI wieku, a Natalia Szostak pisze o polskiej potteromanii, która wpłynęła na ówczesne pokolenie. Prócz tego Ryszard Koziołek, profesor literaturoznawstwa i nowy rektor Uniwersytetu Śląskiego, analizując sagę autorstwa Rowling, odkrywa w niej dzieło na miarę Goethego.

Numer otwiera niezwykły wywiad Doroty Wodeckiej z prof. Tadeuszem Sławkiem o tym, jak żyć w świecie, w którym pandemia staje się tylko symbolem choroby toczącej cywilizację Zachodu – rozmowie towarzyszy sformułowany przez uczonego dekalog życia w tych niełatwych czasach. O tym, jak nie poddać się terrorowi odpowiedzialności za planetę, wiedząc o tym, że nasze decyzje konsumenckie prowadzą do nieuniknionej katastrofy klimatycznej pisze Emilia Dłużewska. Olga Wróbel przypomina, jak wakacje opisywały hity PRL-owskiej literatury przygodowej, a Dorota Wodecka składa ostatni wywiad z Jerzym Pilchem z kilkunastu rozmów, które odbyła ze zmarłym pisarzem w  ciągu ostatnich lat.

W najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania” redakcja prezentuje również 20 książek, które warto uwzględnić na podróżniczej liście lektur. W wydaniu znalazło się też miejsce na nieznane teksty amerykańskich autorów – Ottessy Moshfegh i Davida Sedarisa oraz mnóstwo recenzji i rekomendacji nowości książkowych wraz z kalendarium najważniejszych wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

Listę książkowych nowości na wakacje znajdą również młodsi czytelnicy w dedykowanym im, stałym dodatku „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, gdzie przeczytają  m.in. o tym, co dają dorosłym pisma dla dzieci.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.