Książka o Lewandowskim od „Przeglądu Sportowego”

lewandowski

W środę 22 maja do sprzedaży trafiła wydana przez „Przegląd Sportowy” książka o Robercie Lewandowskim, który już teraz nazywany jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Bogato ilustrowane wydanie to biografia piłkarza od początków jego kariery w Varsovii do gry wśród gwiazd Ligi Mistrzów.

Książka „Robert Lewandowski – Narodziny gwiazdy” przybliża pierwsze występy piłkarza w Varsovii, gdzie „Lewy” znany był kolegom i trenerom jako „Bobek”. Roberta Lewandowskiego z tamtych czasów – najmniejszego w drużynie i niższego o głowę od pozostałych zawodników – wspomina w książce Krzysztof Sikorski, trener Varsovii: „Nóżki miał jak patyczki. Kiedy biegł z piłką, wydawało się, że zaraz się na nich przewróci. Mówiłem, żeby jadł boczek, to w końcu urośnie”.

Biografia przedstawia dalsze losy piłkarza w kolejnych polskich klubach: Legii Warszawa, Zniczu Pruszków i Lechu Poznań, a wreszcie transfer do Borussii Dortmund i sezon chwały jednego z najlepszych napastników Europy. Historia uzupełniona jest unikatowymi zdjęciami, szczegółowymi statystykami i kalendarium życia Roberta Lewandowskiego. Publikacja przywołuje najpiękniejsze bramki i najlepsze mecze zawodnika, a także komentarze wielkich sław futbolu o najlepszym polskim snajperze.

Książka „Robert Lewandowski – Narodziny gwiazdy” liczy 96 stron i kosztuje 9,99 zł. Redaktorem prowadzącym wydania był Krzysztof Budka.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.