„Kontynenty” z dwiema okładkami

kontynenty 3

Wyjątkowe zdjęcia słynnego fotografa Ryszarda Horowitza znalazły się na dwóch okładkach nowego wydania kwartalnika „Kontynenty”. W magazynie, który właśnie ukazał się w punktach sprzedaży prasy, można przeczytać m.in. teksty Andrzeja Stasiuka o Azji i Marcina Kydryńskiego o Somalii oraz relację Jarosława Mikołajewskiego z wyprawy na Sycylię.

Nowe wydanie „Kontynentów” (nr 3/2013) prezentuje galerię poruszających wyobraźnię fotografii (w większości nigdy niepublikowanych) jednego z największych artystów-fotografików – Ryszarda Horowitza. Dwa zdjęcia jego autorstwa pojawiły się też na okładkach magazynu – do wyboru przez czytelników.

Czytelnicy znajdą w numerze również m.in.: literacką relację z podróży do Kirgistanu napisaną specjalnie dla „Kontynentów” przez Andrzeja Stasiuka, opowieść Nataszy Goerke o Nepalu – turystach, tubylcach, cepelii i poszukiwaniu autentyzmu, „Akcenty sycylijskie” Jarosława Mikołajewskiego – relację z kwietniowej wyprawy poetów na Sycylię (z mafią w tle) oraz podróżniczo-etnograficzny tekst Anny Różańskiej o rytuałach magicznych Indii południowych.

Magazyn publikuje też jeden z ostatnich wywiadów, jakich udzielił Patrick L. Fermor, ceniony autor literatury podróżniczej oraz fragment jego książki „Mani. Wędrówki po Peloponezie”, która wkrótce ukaże się po polsku.

„Kontynenty” to historie podróży i wielkich odkryć, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek podróżniczych i reporterskich oraz zapowiedzi nowości wydawniczych z tego nurtu.

Cena magazynu wynosi 19,99 zł.

(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.