Kolporter największą firmą regionu świętokrzyskiego

Po raz czwarty z rzędu Kolporter S.A. zajął pierwsze miejsce w rankingu stu największych firm regionu świętokrzyskiego, przygotowanym przez redakcję kieleckiego dziennika  „Echo Dnia”. Spółka zwyciężyła w głównym rankingu „Złota Setka”, zajęła też pierwsze miejsce w kategorii największych firm handlowych.

– Pierwsze miejsce w głównym rankingu to wynik nieustannego rozwoju naszej firmy  – mówi Grzegorz Fibakiewicz, wiceprezes zarządu Kolportera  S.A. – Nasze przychody ze sprzedaży netto były najwyższe w regionie i  wszystko wskazuje, że w przyszłym roku będzie podobnie. Cieszy nas również, że zwyciężyliśmy w kategorii największych firm handlowych. Kolporter to przecież nie tylko dystrybucja prasy, lecz również sprzedaż i dystrybucja towarów FMCG, doładowania elektroniczne oraz własne sieci handlowe z salonikami prasowymi, salonami Top-Press i sklepami spożywczymi Dobry Wybór.    

Omawiając wyniki rankingu, redakcja „Echa” przypomniała, że rok 2010 był kolejnym okresem zdobywania rynku i powiększania obrotów przez Kolportera. Firma zanotowała ponad 3 miliardy 400 milionów złotych przychodów, a jej zyski  systematycznie rosną. Miniony rok upłynął pod znakiem zmian w strukturze przedsiębiorstwa. Doszło do połączenia trzech spółek – Kolportera DP, Kolportera Service oraz Kolportera Sieci Handlowe, który stworzył największą w Polsce sieć saloników prasowych. W wyniku tego połączenia powstał Kolporter S.A. – czytamy w gazecie.

Przypomnijmy, że Kolporter wysoko plasuje się również w ogólnopolskich rankingach. W rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” stu największych polskich firm zajął 28. miejsce. W zestawieniu za rok 2010 „500 Polityki – lista największych polskich przedsiębiorstw” spółka znalazła się na 43. miejscu, a w rankingu „Lista 500 – największe firmy”  Rzeczpospolitej  uplasowała się na 57. pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.