Kapuściński na audiobookach – z „Wyborczą”

6 marca br. z „Gazetą Wyborczą” ukazał się audiobook z arcydziełem Ryszarda Kapuścińskiego – „Imperium” czytanym przez Jerzego Trelę. To pierwsza z czterech książek polskiego reportażysty w formacie mp3, które będą dostępne z „Gazetą”.

Wydania „Cesarz”, „Szachinszach”, „Imperium” i „Wojna futbolowa” składają się z płyty CD oraz książki z materiałami dodatkowymi,
którymi są m.in. nieznane zdjęcia autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego – np. z Etiopii, Konga, Peru, Australii, ZSRR i Polski; wywiady z twórcą oraz eseje innych reportażystów. Wersje książek w formacie mp3 zostały przygotowane według adaptacji Krystiana Nehrebeckiego.

„Imperium. Postscriptum”, które można kupić z „Gazetą Wyborczą”,  oprócz płyty z nagraniem w formacie mp3, prezentuje fragmenty najciekawszych wywiadów z autorem na temat tego właśnie dzieła, esej kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood, 22 fotografie Kapuścińskiego z podróży po ZSRR oraz wspomnienie Alakseia Dzikavickiego ze spaceru z Kapuścińskim po Pińsku.

W środę, 7 marca z „Gazetą Wyborczą” dostępna będzie „Wojna futbolowa” w postaci audiobooka (dzieło czyta Krystyna Czubówna), a w następnym tygodniu „Gazeta” zaproponuje czytelnikom książki do słuchania „Cesarz” (13 marca, czyta Zbigniew Zapasiewicz) i „Szachinszach” (14 marca, czyta Jerzy Radziwiłowicz).

Cena „Gazety” i każdego z wydań – 9, 99 zł.

Źródło: Agora

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.