Grudniowy „NG Polska” o Marii

NG Polska - okładka grudzień

Grudniowy numer „National Geographic Polska” już w sprzedaży. Wydanie poświęcone jest przede wszystkim Marii – żonie Józefa z Nazaretu, matce Jezusa Chrystusa i najbardziej wpływowej kobiecie świata.

„Mimo że od Jej śmierci minęło prawie 2 tys. lat, wciąż jest najbardziej wpływową kobietą świata, rozbudza wyobraźnię tłumów, jest czczona i wielbiona, szczególnie w Polsce. Tylko że wciąż tak niewiele o Niej wiemy. Maria to bez wątpienia kobieta silna, a zarazem niezwykle delikatna, subtelna, eteryczna. Kobieta enigma, o której w ewangeliach znajdujemy ledwie zdawkowe wzmianki. Przyciąga miliony pielgrzymów na świecie, którzy żarliwie wierzą w Jej objawienia. Ale przede wszystkim to kobieta, która łączy religie, jest ponad podziałami” – pisze we wstępie Martyna Wojciechowska redaktor naczelna „National Geographic Polska”.

Dodatkowo w najnowszym numerze można przeczytać wywiad z prof. Zbigniewem Mikołejką o socjologiczno-psychologicznych fundamentach kultu Maryi, poznać tajemnice „smaku”, zgłębić życie lampartów oraz razem z pisarzem Pete Hamillem wybrać się na wycieczkę po Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.