„Forbes” z listą 100 Najbogatszych Polaków

Do sprzedaży trafiło już marcowe wydanie magazynu „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska) z doroczną Listą 100 Najbogatszych Polaków.

Numerem jeden Listy 100 Najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” jest Michał Sołowow, tym razem z majątkiem wartym 15,5 mld złotych, zaś na drugim miejscu, przed Zygmuntem Solorzem, znalazł się Tomasz Biernacki, twórca sieci dyskontów Dino.

Majątek wszystkich bohaterów tegorocznej Listy opublikowanej w marcowym wydaniu magazynu „Forbes”, liczony łącznie, przebił 210 miliardy złotych. Mimo pandemii i kłopotów gospodarczych, wycena ich majątków wzrosła w 2020 r. o ponad 16 proc., tj. o więcej niż w 2019 r. W zestawieniu zwracają uwagę spółki z branży medycznej oraz gamingowej.

Na polskiej Liście znalazło się też 18 debiutantów oraz osób powracających na Listę, wraz z ich ciekawymi historiami budowania dużych biznesów.

Lista 100 Najbogatszych Polaków, publikowana w magazynie „Forbes” od 2004 roku, pokazuje wartość majątków czołowych polskich przedsiębiorców, licząc je na podstawie publicznie dostępnych danych i według standardowych kryteriów, stosowanych do wyceny firm. Aby dostać się na Listę 100 Najbogatszych Polaków 2021, konieczne było zgromadzenie majątku wartego przynajmniej 649 milionów złotych. Próg wejścia na Listę 2021 również wzrósł bardziej niż w zestawieniu w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.