Film dokumentalny z „Wyborczą”

„Polowanie na nazistów” – to tytuł filmu dokumentalnego, którego dwie części będzie można kupić razem z „Gazetą Wyborczą” w poniedziałek i we wtorek, 5 i 6 września br. Dokument opowiada o poszukiwaniach Eichmanna, Mengelego i innych nazistowskich zbrodniarzy, które objęły Europę, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Bliski Wschód oraz Amerykę Południową.

Filmowa opowieść o poszukiwaniu nazistów rozpoczyna się w 1945 r., tuż po zakończeniu II wojny światowej, a kończy w czasach współczesnych. Przez ostatnie 65 lat ujawnienie straszliwych zbrodni oraz tropienie zbiegłych nazistów było sensem życia wielu ludzi. Dokument przedstawia historie Szymona Wiesenthala oraz francuskiego małżeństwa – Beate i Serge’a Klarsfeldów.

Reżyserom filmu – Isabelle Clarke i Danielowi Costelle, dzięki radom i pomocy Serge’a Klarsfelda, udało się zakończyć sukcesem długie i bardzo trudne poszukiwania – dotarli do nieznanych wcześniej i niepublikowanych dokumentów, materiałów fotograficznych i filmowych. Te relacje dają obraz straszliwych zbrodni nazistów oraz dramatycznych działań podjętych po wojnie, które miały doprowadzić do ukarania winnych potwornych zbrodni.

Cena „Gazety Wyborczej” i każdej z płyt DVD – 8,99 zł.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.