Egmont zapowiada kolejne książki o Basi

75920148_wielka-ksiega-basia_579x725_FFFFFF_scl

Najlepsze opowieści o małej Basi, wydawane przez Egmont Polska, po raz pierwszy będzie można kupić w kioskach i salonikach prasowych – i to w atrakcyjnej cenie. Książki z tego cyklu w swojej ofercie dystrybucyjnej również Kolporter.

Poczytna seria

Cykl o Basi autorstwa Zofii Staneckiej (tekst) i Marianny Oklejak (ilustracje) to jedna z najbardziej poczytnych i lubianych serii polskiej literatury dla dzieci. Uwielbiana przez przedszkolaków, wielokrotnie wyróżniana przez dorosłych, a do tego będąca niekwestionowanym sukcesem wydawniczym. W Polsce sprzedało się już ponad 500 000 egzemplarzy książeczek o Basi.

Wydaje się, że przyczyna tego ogromnego sukcesu tkwi w tym, że głównej bohaterki po prostu nie sposób nie lubić.

Basia ma pięć lat, jest zwyczajną dziewczynką z Polski, która miewa humorki i na co dzień musi mierzyć się ze swoimi mniejszymi i większymi dziecięcymi problemami. Jest bystra, dociekliwa, ma skłonność do psot i zadaje mnóstwo pytań. Ma też dwóch braci – młodszego Franka, i starszego – Janka, przyjaciół, mamę, tatę, dziadków i żółwia Kajetana. Jest piegowata, z upodobaniem nosi bluzki w białe i czerwone paski, a jej włosy są nie do poskromienia.

– Dzieciom łatwo się z Basią identyfikować – jak one nie zawsze jest grzeczna, nie zawsze ma ochotę robić to, co akurat proponują rodzice, bywa uparta i czasem przesadza ze słodyczami – mówi Anna Czech, wydawca z Egmont Polska Sp. z o.o. – Żyje w tych samych realiach, w których wychowują się polskie dzieci, ma więc podobne troski i radości, dzięki temu jest dzieciom bliska. Tym bardziej, że dzięki świetnemu warsztatowi Zofii Staneckiej i wyrazistej kresce Marianny Oklejak, Basia stała się bohaterką z krwi i kości. Aż trudno uwierzyć, że jest postacią fikcyjną.

Podobnie zresztą jak jej rodzice, rodzeństwo i pozostali bohaterowie. Dlatego „Basia” jest idealną lekturą dla całej rodziny. Mądrą, zabawną, lekką w odbiorze, ale odpowiednio wyważoną, jeśli chodzi o poruszane w niej problemy, do tego nie jest przesadnie dydaktyzująca, a to często odstręcza rodziców, o dzieciach nie wspominając.

Basia dla najmłodszych i nieco starszych

Młodzi polscy czytelnicy poznali już dwadzieścia sześć opowieści o Basi, które ukazały się w serii głównej, część z nich zebrano też w „Wielkich księgach Basi”. Oprócz tego młodsze dzieci mogły poznać bliżej brata Basi dzięki wydawanemu równolegle cyklowi „Basia i Franek”. Ukazały się też audiobooki, kolorowanki i activitybooki o Basi, a w przyszłym roku premierę będzie miał serial animowany pt. „Basia”.

Oprócz kontynuacji serii wydawca planuje także na przyszły rok nowy cykl – tym razem dla nieco starszych czytelników – „Basia i przyjaciele”.

W kioskach i salonikach

– Po raz pierwszy będzie też można kupić najlepsze opowieści o Basi w kioskach i salonikach prasowych w wyjątkowo atrakcyjnej cenie – dodaje Anna Czech. – Już w styczniu 2016 r. do sprzedaży trafi „Basia i dentysta” – pierwsza z sześciu planowanych na przyszły rok książek wydawanych pod wspólnym tytułem „Poznaj Basię”. Kolejne będą ukazywały się co dwa miesiące. Na rok 2016 oprócz „Basi i dentysty” planowane są: „Basia i bałagan”, „Basia i przedszkole”, „Basia i słodycze”, „Basia pieniądze” oraz „Basia i podróż”.

Jest więc w czym wybierać. Oby „Basia” zagościła w jak największej ilości domów – to może być przyjaźń na kilka lat.

(RED)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.