„Dziennik Polski” z miesięcznikiem „Magnes”

magnes dziennik polski

„Dziennik Polski” wystartował z nowym, bezpłatnym, miesięcznikiem kulturalnym. W każdy ostatni czwartek miesiąca do rąk czytelników trafi „Magnes”. Ma być „subiektywnym przewodnikiem po wydarzeniach kulturalnych”.

Dodatek podzielono na sekcje tematyczne: Rozmowa Miesiąca, Film, Teatr, Książka, Sztuki Wizualne, Muzyka. W każdej przewidziano nie tylko zapowiedzi wydarzeń zbliżającego się miesiąca, ale także teksty publicystyczne omawiające zjawiska kulturalne czy wywiady. Nowością na polskim rynku są „plotki z wyższej półki”, zebrane pod szyldem „Druga strona Krakowa”.

W pierwszym numerze znajdziemy m.in. wywiad z Janem Peszkiem, bohaterem najbliższego spotkania teatru Groteska z cyklu „Kod Mistrzów”. Aktor opowiada o chęci życia i przygotowaniu na śmierć, byciu tyranem i przyjacielem dla swoich dzieci oraz o wdzięczności dla reżyserów, którzy proponowali mu „dziadostwo”. Poza tym trafimy w magazynie na „przeliterowanie Robbiego Williamsa”, czyli niekonwencjonalne spojrzenie na życie gwiazdy, która wystąpi w kwietniu w Krakowie, oraz wywiad z Piotrem Milewskim, autorem książki „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia”, który opowiada o fenomenie karaoke box na Dalekim Wschodzie i zakłopotaniu, jakie mogą wywołać kapcie toaletowe.

Znakiem rozpoznawczym magazynu mają być autorskie okładki, które – podobnie jak layout miesięcznika – projektuje Tomasz Bocheński, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach graficznych dyrektor artystyczny Polska Press Grupy.

Magazyn będzie się wyróżniał dynamicznymi rozwiązaniami graficznymi i nowatorskim layoutem.

Źródło: Polska Press Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.