Dieta dla diabetyka

Od środy 4 listopada w sprzedaży jest książka „Medycyna i Zdrowie. Powikłania cukrzycy” (Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.) w cenie 9,99 zł. Czytelnik znajdzie w niej nie tylko informacje o przebiegu tych schorzeń i powikłaniach, ale też terapię ziołową, która może pomóc w profilaktyce cukrzycy bądź w leczeniu początkowej fazy choroby.

Cukrzyca to poważna choroba. Pomimo najlepszego leczenia, trudno uniknąć jej powikłań. Niestety, wśród diabetyków nie ma takich, którzy raz na jakiś czas nie doświadczaliby szkodliwych niedocukrzeń czy przecukrzeń.

Skutkiem przecukrzenia, czyli hiperglikemii, mogą być poważne komplikacje: kwasica cukrzycowa (inaczej ketonowa), która często spotyka cukrzyków i rzadsze: cukrzyca mleczanowa oraz zespół hiperglikemiczno-hipermolalny.

Niedocukrzenie (hipoglikemia) może uszkodzić układ nerwowy i doprowadzić do zaburzeń pracy serca i układu krwionośnego, nawet do śpiączki i śmierci. Należy też wymienić tak groźne powikłania jak: miażdżycę naczyń krwionośnych, choroby oczu, niewydolność nerek czy neuropatię, która często prowadzi do stopy cukrzycowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.