Co trzeba wiedzieć o bólu głowy?

W poradniku „Medycyna i zdrowie. Ból głowy” (Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.), który ukazuje się we wtorek, 4 sierpnia, czytelnik pozna alternatywne terapie i dietę pomocną w leczeniu bólu głowy. Wydanie w cenie 9,99 zł będzie w sprzedaży 90 dni.

W ciągu roku do polskich szpitali trafia około 35 000 pacjentów skarżących się na rożnego rodzaju bóle głowy. To blisko 10 proc. wszystkich hospitalizacji dotyczących 30 głównych schorzeń Polaków.

Ból głowy może się pojawić praktycznie w każdej sytuacji i niemalże z każdego powodu. Dlatego często lekceważymy objawy, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza; zbyt lekką ręką sięgamy po tabletki przeciwbólowe. Tymczasem bóle głowy mogą sygnalizować wiele schorzeń, czasem groźnych dla życia, a to oznacza, że jeśli utrzymują się przez dłuższy czas, mają charakter nawracający, konieczne są badania diagnostyczne w celu wykluczenia lub potwierdzenia np. nadciśnienia tętniczego, zapalenia opon rdzeniowo-mózgowych, zapalenia zatok czy guza mózgu. Dlatego też bólu głowy, szczególnie nawracającego, nie można lekceważyć, bagatelizować i „rozbrajać” kolejną tabletką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.