Chcą wykupić Ruch

Na stronach portalu Press.pl artykuł o tym, że firma Lurena Investments chce wykupić akcje Ruchu SA, drugiego po Kolporterze DP dystrybutora prasy w Polsce.

W sprawie wykupienia akcji Ruchu, doszło już do porozumienia z Ministerstwem Skarbu Państwa, które ma 56 proc. udziałów w Ruchu. Za pakiet akcji ministerstwa Lurena Investments będzie musiała zapłacić prawie 360 mln zł. Lurena wezwała akcjonariuszy do sprzedaży 100 proc. akcji Ruchu, czyli w sumie jest gotowa wyłożyć 630 mln zł. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia i potrwają do 10 września.

W artykule jest też przypomnienie, że w ubiegłym tygodniu IWP opublikowała najnowsze dane dotyczące rynku dystrybucji prasy. Wynika z nich, że Ruch stracił pozycję największego kolportera. Wyprzedził go bowiem Kolporter DP, którego udział w krajowym rynku dystrybucji prasy wynosi już 41,8 proc., a Ruchu – 40,3 proc.

Maciej Topolski, rzecznik prasowy Kolportera, zapewnia, że wyprzedzenie Ruchu to nie jest nagła zmiana rynkowa. – Nasz dystans do Ruchu regularnie malał od kilku lat. Według naszych wyliczeń już w 2009 roku przegoniliśmy konkurenta, a nasz udział w rynku wyniósł wówczas 49 proc. – tłumaczy Topolski.

Źródło: Press.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.