Bestsellery książkowe z saloników prasowych

bestsellery

Od dwóch lat w wybranych salonikach prasowych Kolportera i salonach Top-Press można kupić nie tylko prasę, bilety czy papierosy. W ofercie około dwustu punktów handlowych znajdują się również książki, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Jakie tytuły książkowe klienci saloników kupowali najchętniej w 2013 roku?

Przed omówieniem listy bestsellerów, konieczne jest przypomnienie: tytuły w ofercie sieci Kolportera dobierane są specjalnie pod oczekiwania klienta saloników. A jest to klient, który kupuje książkę pod wpływem impulsu, przy okazji przy okazji innych zakupów, zaintrygowany tytułem, tematyką czy okładką, a przede wszystkim atrakcyjną ceną. Duża część propozycji to tzw. wydania kieszonkowe, czyli tańsze od wydań dostępnych w księgarniach. Są to zarówno publikacje premierowe, jak i wznowienia.

–  W ubiegłym roku nasi klienci najczęściej wybierali powieści amerykańskiego pisarza Stephena Kinga, co nie dziwi, ponieważ to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie literatury – mówi Urszula Jurkowska z Departamentu Sieci Własnej Kolportera. – Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również utwory fantasy, zwłaszcza autorstwa Tolkiena, oraz powieści adresowane do kobiet: obyczajowe i romanse.

Na półkach saloników Kolportera  i salonów Top-Press znajdują się tytuły z tak znanych wydawnictw, jak Świat Książki, Rebis, W.A.B., Znak, Prószyński i S-ka,  Wydawnictwo Literackie, Muza, Sonia Draga czy Ameet. – W bieżącej ofercie naszych punktów znajduje się od 50 0d 70 nowych tytułów książkowych. W przypadku, gdyby któregoś zabrakło, partnerzy prowadzący saloniki mogą go zamówić w Departamencie Sieci Własnej Kolportera – dodaje Urszula Jurkowska.

Oprócz szeroko rozumianej beletrystyki (TOP 20 zamieszczamy poniżej) osoby odwiedzające salonki kupowały najczęściej w 2013 roku samochodowe mapy Polski (różne wydania), plany miast (najwięcej Zakopanego) i przewodniki turystyczne. Największym wzięciem wśród propozycji dla dzieci cieszyły się serie „Bociek Wojtek opowiada” (książeczka z audiobookiem) wydawnictwa Jedność oraz  „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” oficyny Dragon.  Niezmiennie w czołówce najczęściej kupowanych tytułów w salonikach są rozmaite poradniki kulinarne Dragona (w ubiegłym roku najwięcej sprzedano „Surówek”, „Sushi” i „Zapiekanek”), a także poradniki dotyczące zdrowia i urody tego samego wydawnictwa („Płaski brzuch”, „Sztuka makijażu” i „Fitness”). Klienci saloników gustują również w kryminałach, a ich ulubioną autorką jest Szwedka Camilla Läckberg.

 

Bestsellery w salonikach Kolportera w 2013 roku (beletrystyka)

1. STEPHEN KING, „STUKOSTRACHY”, Prószyński i S-ka

2. STEPHEN KING, „ŁOWCA SNÓW”, Prószyński i S-ka

3. J.R.R. TOLKIEN, „OPOWIEŚCI Z NIEBEZPIECZNEGO KRÓLESTWA”, Amber

4. SOMAYA GOWDA, „SEKRETNA CÓRKA”, Prószyński Media

5. DANIELLE STEEL, „DZIEDZICTWO DANIELLE”, Amber

6. J.R.R. TOLKIEN, „NIEDOKOŃCZONE OPOWIEŚCI” , Amber

7. CECELIA AHERN , „P.S. KOCHAM CIĘ”, Muza

8. CORINNE HOFMANN, „BIAŁA MASAJKA” , Świat Książki

9. WARIS DIRIE, „KWIAT PUSTYNI” , Świat Książki

10. LISA SEE, „MIŁOŚĆ PEONII”, Świat Książki

11. JASVINDER SANGHERA, „ZHAŃBIONA”, Prószyński i S-ka

12. ALAN PHILPS, JOHN LAHUTSKY, „PORZUCONY” , Znak

13. JIO SARAH, „DOM NA PLAŻY” , Znak

14. AVERY CLAIRE, „UKRYTE ŻONY”, Znak

15. STEPHEN KING, „WIELKI MARSZ” , Prószyński i S-ka

16. DARCY MAGUIRE, „ŚLUB TWOICH MARZEŃ”, Mira

17. TRUDI CANAVAN ,„GILDIA MAGÓW”, Galeria Książki

18. RICHARD PAUL EVANS, „OBIECAJ MI”, Znak

19. RICHARD PAUL EVANS, „STOKROTKI W ŚNIEGU”, Znak

20. JULIETTE FAY, „Z GŁĘBI SERCA”, Otwarte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.