Atlas „Ptaki Polski”

We wtorek, 11 i w środę, 12 sierpnia z „Gazetą Wyborczą” (Agora) dwuczęściowy album „Ptaki Polski. Atlas z Kalendarzem obserwatora”. W każdym z tomów znajduje się kalendarz, wskazujący najlepsze okresy do obserwowania każdego z gatunków ptaków. Cena „Gazety Wyborczej” i każdej książki 14,99 zł.

Obserwacja ptaków przynosi wiele korzyści: można zmniejszyć ryzyko depresji, uspokoić gonitwę myśli, wyciszyć się, poprawić nastrój, a także obniżyć ciśnienie i poziom hormonów stresu. Jak zostać ornitologiem-amatorem? Jak rozpoznać gatunki naszych skrzydlatych sąsiadów? Kiedy i gdzie je obserwować? Tego dowiesz się z albumu „Ptaki Polski”.

Wypatrywanie ptaków ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale też na psychikę, bez której nie ma dobrostanu. Przebywanie z przyrodą daje nam poczucie harmonijnej jedności z naturą. Ornitologiczne hobby ćwiczy cierpliwość i refleks, rozwija intelekt i czujność umysłu. Podglądanie ptaków przypomina też medytację, dając okazję do spędzania długich godzin w ciszy i spokoju. Zatopienie się w przyrodzie tonuje emocje, uspokaja, relaksuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.