„Śledczy” już w kioskach

„Śledczy” to nowe pismo reportersko-śledcze, wychodzące jako wydanie specjalne „Focusa”. Pierwszy numer „Śledczego” ukazało się 30 lipca. Wydawcą pisma jest G+J Polska.

 

Pieczę redakcyjną nad nowym tytułem objął Artur Górski, dziennikarz miesięcznika „Focus Historia”, korespondent wojenny, historyk, pisarz.

Na łamach pierwszego numeru redakcja publikuje wyniki śledztwa, które przeprowadziła w sprawie uprowadzenia Eweliny Bałdygi, córki potentata mięsnego z Mazowsza. Dział Raport poświęcony jest polskiej mafii, temu jak się tworzyła i jakie siły polityczne stały za jej powstaniem.

Redakcja omawia także zagraniczną problematykę kryminalną. Atutem pisma są fotoreportaże, ukazujące przestępczość na całym świecie oraz najbardziej poruszające momenty w polityce. W „Śledczym” nie zabraknie także materiałów o charakterze historycznym, publikowanych w dziale Archiwum.

Wśród autorów są Piotr Pytlakowski, Bogusław Wołoszański, Wojciech Sumliński i Igor Miecik. Nakład pierwszego numer „Śledczego” to 100 tys. egz. nakładu. Magazyn liczy 100 stron, a jego cena wynosi 6,90 zł.

(na podstawie informacji G+J Polska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.