„Playhouse Disney” teraz jako „Disney Junior”

Wydawane przez Egmont od 2008 roku czasopismo „Playhouse Disney” od 19 maja br. ukazuje się pod zmienionym tytułem „Disney Junior”. Nowy dwumiesięcznik związany jest ze stacją dziecięcą Playhouse Disney, która od 1 czerwca br. zmieni się również w kanał Disney Junior.

Magazyn adresowany jest zarówno do dziewczynek, jak i do chłopców w wieku od 3 do 6 lat. Wyróżnia go niezwykle kolorowa szata graficzna, w tym ilustracje wykonane w technice 3D. Bohaterowie, których mali czytelnicy spotykają na stronach czasopisma, są znanymi postaciami seriali nadawanych w ramach kanału Disney Junior. Wśród nich są m.in.: Myszka Miki i jej przyjaciele, zaradny Maniek Złota Rączka, Mali Einsteini czy Agent Specjalny Oso.

Czasopismo oprócz zabawnych historyjek, czy opowieści zawiera elementy edukacyjne. Każdy numer poświęcony jest bowiem tematowi dotyczącemu codziennego życia dziecka. By był on bardziej zrozumiały i przystępny przedstawiony jest przy pomocy zagadek, łamigłówek, kolorowanek bądź zadań. Przygody bohaterów inspirują dzieci i rodziców do wspólnej zabawy o charakterze poznawczym, wspierając m.in. kreatywne myślenie, rozwój społeczny i emocjonalny, czy ćwiczenie spostrzegawczości i umiejętności motorycznych.

Magazyn liczy 32 strony, wydany jest w nakładzie 35 000 egzemplarzy, w formacie 208×273 mm, w cenie 7,50 zł. Do każdego numeru dołączany jest prezent – pomysłowa zabawka. W najbliższym będzie to magiczny kalejdoskop.

(na podstawie informacji wydawnictwa Egmont)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.