„DGP” z nową makietą

W poniedziałek  17 października br. „Dziennik Gazeta Prawna” ukazał się w nowej makiecie. Zmieniło się logo, nazwy działów i układ merytoryczny treści. Zmianom wydania papierowego towarzyszy odświeżenie layoutu serwisu internetowego GazetaPrawna.pl i uruchomienie nowych serwisów.

DGP w nowej odsłonie więcej miejsca poświęca gospodarce zarówno w aspekcie makro, jak i mikroekonomicznym. Pojawiły się nowe działy: Życie Gospodarcze (kraj, świat), Rynki i Firmy oraz dział poradniczy Twoje Pieniądze. Czwarta okładka – nowy dział Twarze Biznesu.pl – poświęcony jest sylwetkom przedsiębiorców oraz zmianom personalnym na rynku biznesowym. Dział ma również swój odpowiednik w Internecie w postaci serwisu TwarzeBiznesu.pl. W serwisie – oprócz informacji dotyczących liderów, innowacyjnych firm, ciekawych i nowatorskich produktów, pojawiła się możliwość zamieszczania zewnętrznych informacji PR-owych, za pośrednictwem specjalnego formularza.

Wspólnym mianownikiem artykułów w nowej odsłonie „Dziennika Gazety Prawnej”, a zarazem wyróżnikiem tej gazety na tle innych dzienników, jest mocno podkreślany aspekt prawny w tekstach gospodarczych.

Żółte strony DGP zyskały na klarowności: grzbiet główny jest informacyjno-problemowy, natomiast, dostępne w wersji dla prenumeratorów tygodniki, mają charakter poradniczo-narzędziowy. W nowej odsłonie DGP nasycenie treściami poradniczymi jest większe niż dotychczas. Zmieniły się tytuły poszczególnych tygodników: „Księgowość i Podatki” (poniedziałki), „Firma i Prawo”, „Nowe Prawo. Przepisy i Praktyka” (wtorki), „Samorząd i Administracja” (środy), „Kadry i Płace” (czwartki).

Rozwinięciu treści prawnych zawartych dziale Kronika Prawa.pl papierowego wydania DGP służy nowy serwis KronikaPrawa.pl – umożliwiający wyszukiwanie ustaw i innych aktów prawnych z archiwum „Dziennika Ustaw”, „Monitora Polskiego”, „Dzienników Urzędowych”, „Dzienników UE” i „Orzecznictwa”.

Kolejną nowością DGP jest magazyn „Prawnik”, który w każdą środę dołączany będzie do wydań prenumeraty.

„Prawnik” to pierwszy magazyn środowiskowy dla ludzi zajmujących się zawodowo prawem. To swoiste forum sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników, doradców podatkowych i aplikantów do wszystkich tych zawodów. To oni będą decydować o poruszanej tematyce, oni też będą autorami większości tekstów. Będą pisać o zawiłościach prawnych, przeszkodach proceduralnych i proponowanych kierunkach zmian. Będą też mogli poczytać o sobie, bo w „Prawniku” znajdą się sylwetki najciekawszych postaci świata prawniczego, informacje personalne i opisy najnowszych wydarzeń w środowisku – mówi Jadwiga Sztabińska I zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”.

Konsultantem zewnętrznym nowego layoutu (makiety) oraz modyfikacji winiety DGP był Marek Knap. Całość oparta jest na kroju pisma Fedra.

Zmianom wydania papierowego „Dziennika Gazety Prawnej” towarzyszy odświeżenie jego internetowego odpowiednika – GazetaPrawna.pl.

Źródło: Infor Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.