„Cudaczek i przyjaciele” – debiut magazynu

Ukazał się pierwszy numer nowego magazynu edukacyjnego „Cudaczek i Przyjaciele” dedykowanego dzieciom w wieku 5-8 lat. Pismo ma zasięg ogólnopolski, jego nakład wynosi 40 000 egzemplarzy, a kupić go można m.in. w salonach prasowych Kolportera.

„Cudaczek i Przyjaciele” to debiut prasowy firmy Orangeblue.  Dwumiesięcznik jest 56-stronicowym czasopismem dla dzieci i rodziców, którzy pragną, by ich pociechy spędzały czas na zabawie, która wspomoże rozwój ich wrodzonych talentów, umiejętności i zainteresowań.

Założeniem wydawcy jest, aby w przyjazny i nienachlany sposób stymulować rozwój intelektualny oraz społeczny swoich czytelników. Zamieszczane treści mają uaktywniać w dziecku potrzebę eksplorowania i poznawania świata i stanowić bodziec do samodzielnych  poszukiwań. Ponadto czasopismo stanowi również doskonały materiał dla rodzica, który dzięki poruszanym tematom może spełniać funkcję naturalnego przewodnika, tłumaczącego swojemu dziecku ciekawe aspekty otaczającego nas świata. 

Magazyn podzielony jest na część „informacyjną” (do czytania samodzielnego lub z rodzicem) oraz część „aktywnej zabawy” – zawierającą łamigłówki, kolorowanki, wycinanki i wszelkiego rodzaju zadania do wykonania samodzielnie przez dziecko. W czasopiśmie poruszane są tematy związane z przyrodą (zwyczaje zwierząt, ich anatomia, anatomia człowieka, ciekawostki), nauką na wesoło (ciekawe eksperymenty, budowa maszyn, budowa świata i wszechświata), kulturą (inne narody, społeczności i ich zwyczaje) literaturą (wierszyki i bajeczki), itp. Dodatkowo magazyn zawiera takie działy jak „ciekawy  eksperyment”,  „przepis kulinarny” i „zrób to sam”.

Cena pierwszego wydania to 4,99 PLN brutto.

Cena regularna to 6,99 PLN brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.