„Ale historia!” – nowy dodatek „Wyborczej”

Od 16 stycznia br. w poniedziałki „Gazeta Wyborcza” będzie ukazywać się z dodatkiem redakcyjnym „Ale historia!”. Nowy magazyn powstał z myślą o czytelnikach zainteresowanych historią.

– Tematyka historyczna zawsze była mocno obecna w „Gazecie”. Teraz testujemy prezentowanie jej w bardziej regularnej formie. Mamy nadzieję, że nowy poniedziałkowy dodatek będzie ciekawą propozycją dla czytelników pasjonujących się historią – powiedziała Katarzyna Kolanowska, dyrektor marketingu „Gazety Wyborczej”.

W pierwszym wydaniu „Ale historia!” znajdą się między innymi: dramatyczna historia życia i samobójczej śmierci Adama Pawlikowskiego, aktora znanego z kultowej sceny w filmie „Popiół i diament”, a także opowieść o tym, jak 8 listopada 1983 r. świat stanął na skraju atomowej zagłady i nikt tego nie zauważył.

Magazyn przedstawi też artykuł prof. Karola Modzelewskiego o cesarzu Karolu Wielkim, Włodzimierza Kalickiego o Alfredzie Wieruszu-Kowalskim – nieznanym alarzu popularnych obrazów oraz Wojciecha Orlińskiego o początkach kariery Walta Disneya.

Redakcja wydania zaprezentuje również historyczne kalendarium oraz poleci książki, filmy i programy telewizyjne o historii.

Magazyn „Ale historia!” przygotowuje zespół dziennikarzy i redaktorów „Gazety Wyborczej” pod kierownictwem Piotra Nehringa. Projekt graficzny i winietę stworzyli Piotr Stańczak i Maciej Kałkus.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.